پتینه پلی استر

پتینه روی پلی استر یک نوآوری مدرن درخلق دوباره ساخته های بشری است .در واقع این هنر یک پتینه کار است که بطور  مثال  می تواند از یک مجسمه خام از جنس پلی استر یک مجسمه چوبی بسازد.

 پلی استر چیست:  رزین پلی استر بعد از ترکیب  با ماده ای دیگر به ترکیب ژله مانندی تبدیل شده که می تواند پس ازقرار گیری در قالبهای متنوع بعلت خاصیت سبکی و شکل پذیری بالای پلی استر به شکلهای مختلف در آید. امروزه استفاده از اشیا ولوازم ازجنس پلی استربصورت خام در پتینه کاری بسیارمرسوم وشایع شده است.این اشیا از مجسمه های تزیینی گرفته تا ظروف و انواع قاب وهمچنین، ساعت، ظروف آبنما، انواع کف پوش و دیوار پوش، میز وصندلی وسایر لوازم خانگی وحتی مجسمه های آدمی شخصیتهای مختلف که پتینه کارباخلاقیت و هنر خویش به این اشیا جان تازه می بخشد.

استفاده از پتینه برنزی وکرومی وحتی نقره ای برروی اشیا پلی استری می تواند شکل فلزی به آنها ببخشد.ویا ایجاد طرحهای چوبی بر روی پلی استر نمایش چوبی به اشیا می بخشد.

همچنین پتینه باطرح سنگ بر روی پلی استرها وایجاد حالت کهنگی در اشیا(زیر خاکی) به کمک هنرپتینه کاری از نمونه های کارهای پتینه پلی استر می باشد.